Premiership
0

Sunderland šokirao na Stamford Bridgeu

Nogometaši Chelseaja su do ove nedjelje imali zastrašujuće brojke, po sve suparnike, na svom stadionu, Stamford Bridgeu. Pobijedili su u svih šest utakmica prvenstva uz briljantnu razliku pogodaka 17-0...

No, ove nedjelje, u utakmici 13. kola engleskog Premiershipa, ne samo da su primili prvi pogodak, već je Čech tri puta kapitulirao za uvjerljivo i posve neočekivano slavlje Sunderlanda 3-0.

Gleda li se statistika s utakmice takav rezultat ne mora niti čuditi. Sunderland je bio bolji u udarcima prema suparničkim vratima (19-13), ali i u onima u okvir vratiju (8-3). Ipak, treba reći da je većina šansi gostiju došla kao produkt odlično izvedenih kontri, pogotovo tokom drugog poluvremena.

Naime, u samom smiraju prvog dijela Onuoha je donio gostima prednost, pa je cijelo drugo poluvrijeme proteklo u napadima Chelseaja, ali i pravim bljeskovima Sunderlanda na drugoj strani. Inače, Chelsea je ovu utakmicu odigrao sasvim suprotno od svih ostalih - bili su tromi, prilično bezidejni u završnici, ali i s mnogim greškama u odbrani.

Tako je, primjerice, Ashley Cole direktno servirao loptu Welbecku za konačnih 3-0. Pokušao ju je, zapravo, vratiti svom golmanu Čechu. Drugi je pogodak za Sunderland postigao ganski napadač Asamoah Gyan. Od posljednjih šest golova Sunderlanda u prvenstvu Gyan ih je zabio - četiri.

Premiership, 13. kolo:

Chelsea - Sunderland 0-3 (Onuoha 45, Gyan 52, Welbeck 87) Everton - Arsenal 1-2 (Cahill 89 / Sagna 36, Fabregas 48)

1. Chelsea 13 9 1 3 28-8 28
  2. Arsenal 13 8 2 3 26-12 26
  3. Manchester United 13 6 7 0 26-15 25
  4. Manchester City 13 6 4 3 15-10 22
  5. Bolton 13 4 7 2 21-19 19
  6. Sunderland 13 4 7 2 15-13 19
  7. Tottenham 13 5 4 4 18-17 19
  8. Newcastle 13 5 3 5 21-16 18