4

Subić presudio Čeliku, Borac slavio minimalnim rezultatom

Borac je večeras na Gradskom stadionu u Banjoj Luci slavio nad Čelikom 1:0. Utakmica se igrala na teškom terenu, jer je Banju Luku poslijepodne pogodilo nevrijeme praćemo jakom kišom.

Unatoč teškim uslovima na terenu obje ekipe su igrale napadački. Avdukić se istakao u prvim minutama spasivši svoju mrežu nakon nekoliko dobrih prilika nogometaša Čelika.

Iako je Čelik imao terensku inicijativu u početku Borac je došao do vodstav u 31. minuti. Strijelac je bio Subić koji je pogodio nakon jedne dubinske lopte.

U finišu poluvremena igrači Čelika su protestvovali i tražili penal, ali sudija se nije oglasio.

U drugom poluvremenu obje ekipe imale su nekoliko dobrih prilika, ali se rezultat nije mijenjao.

Najbolji pojedinac ove utakmice bio je sigurno golman Banjalučana Asmir Avdukić koji je sjajno branio.