44

Subašić skinuo penal Ramosu, ostaje 1:1 između Hrvatske i Španije, Turska vodi sa 2:0 protiv Češke

U posljednjem, 3. kolu grupe D Evropskog prvenstva u Francuskoj Španija igra protiv Hrvatske, a Turska protiv Češke.

Trenutni rezultat na meču Španije i Hrvatske je 1:1.

Ovo je utakmica za prvo mjesto u grupi D. Španija je do vodstva stigla u sedmoj minuti golom Morate koji je lagano pospremio Fabregasovu loptu u gol Hrvatske.

Morata je tako postigao svoj treći gol na prvenstvu i sada je vodeći strijelac Eura zajedno sa Garethom Baleom iz Velsa.

Španija sa istih 11 igrača, Čačić iznenadio sastavom Hrvatske

U sastavu Hrvatske nema Modrića koji je povrijeđen, a selektor Ante Čačić nije uvrstio ni Marija Mandžukića, Marcela Brozovića, Domagoja Vidu i Ivana Strinića koji su počeli prva dva meča.

Hrvatska je uspjela izjednačiti u 45. minuti preko Kalinića koji je majsotrki pogodio petom nakon odličnog prodora i ubačaja Perišića.

Španija je u 72. minuti imala šansu da iz penala dođe do nove prednosti, ali je udarac Sergija Ramosa odbranio Subašić.

U drugoj utakmici ove grupe Turska rezultatom 2:0 vodi protiv Češke, a strijelac je Burak Yilmaz u 10. minuti. Ovo je prvi gol Turske na Euru u Francuskoj.

Novi gol za Tursku postigao je Tufan u 65. minuti. Sada je Turska na poretku najboljih trećeplasiranih selekcija Eura prestigla Albaniju.