U odličnoj formi
18

Stevanović s dva gola srušio Zurich, posebno oduševio spektakularnim makazicama

Trenutak kada je Stevanović napravio makazice (Foto: Screenshot)
Nogometaši Servettea pobijedili su u 22. kola švicarske Super lige ekipu Zuricha rezultatom 3:1, a prvo ime susreta bio je bh. internacionalac Miroslav Stevanović.

Naime, naš 30-godišnji desni veznjak bio je strijelac dva pogotka za svoj tim kojim je ujedno i kreirao veliki preokret.

Rohner je prvo u 12. minuti doveo goste u vodstvo, potom je Stevanović u 26. minuti izjednačio, a onda spektakularno pogodio makazicama za 2:1 u 62. minuti.

Stevanoviću je to bio četvrti gol ove sezone u svim takmičenjima, a ima i četiri asistencije. Dobrom formom sigurno će obradovati i selektora BiH Ivayla Peteva koji će ubrzo objaviti spisak reprezentativaca za martovske utakmice.

Inače, Servette je do kraja meča postigao i treći pogodak preko Vallsa iz penala te je tako došao do zaslužene pobjede.

Večerašnjim trijumfom prestigli su Lugano i sada se nalaze na petoj poziciji Super lige, dok je Zurich na trećem mjestu.