Ubojiti ofanzivac
53

Stevanović potvrdio sjajnu formu: Najbolji asistent lige pogodio u pobjedi Servettea

N. K.
Miroslav Stevanović (Foto: Servette)
Nogometaši Servettea pobijedili su u Ženevi u okviru 29. kola švicarske Super lige ekipu Luzerna rezultatom 2:0 i tako napravili veliki korak u borbi za plasman u evropska takmičenja.

Odlično je krenulo po domaće budući da su već u četvrtoj minuti došli do vodstva golom Schalka.

Pred kraj prvog poluvremena u strijelce se upisao povremeni bh. reprezentativac Miroslav Stevanović. Schalk je dobro prošao po lijevoj strani, potom uposlio Stevanovića, koji se sjajno snašao i udvostručio prednost Servettea.

Sveprisutni Schalk je potom u sudijskoj nadoknadi dobio crveni karton pa su domaći cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje.

Luzern je očekivano krenuo žestoko u nastavku, ali su domaći uspjeli izdržati sve nalete te su ostvarili veliku pobjedu protiv direktnog rivala u borbi za Evropu.

Stevanoviću je ovo bio peti pogodak u sezoni, a ima i 11 asistencija, što ga svrstava na prvo mjesto asistenata švicarske Super lige.

Servette se trenutno nalazi na četvrtom mjestu, dok je Luzern na šestoj poziciji.