Stigao prije dva dana
2.5k

Start iz snova za Pjanića u Sharjahu, bilo mu je dovoljno 39 minuta za prvijenac

D. P.
Pjanić je preuzeo odgovornost s bijele tačke (Foto: Screenshot)
Bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić postigao je prvijenac u dresu Al Sharjaha samo dva dana nakon što je stigao u klub iz Ujedinjenih Arapskih Emirata.

Pjanić je prekjučer kompletirao transfer iz Barcelone u Sharjah, a danas već igra od prve minute u novom klubu.

Njegov Sharjah vodi rezultatom 3:0 na poluvremenu protiv Bani Yasa, a Pjanić je pogodio u 39. minuti za 2:0.

Prethodno je sudija pokazao na bijelu tačku. Zanimljivo, četiri minute je konsultovan VAR sve dok nije donesena odluka da penal ostane za ekipu Sharjaha.

Pjanić je preuzeo odgovornost i pogodio za vodstvo svog tima rezultatom 2:0. Rezantnim i snažnim udarcem matirao je golmana i njegov tim se nalazi nadomak pobjede.

Inače, sezona u Emiratima je tek počela. Sharjah je u prvom kolu savladao Al Ahli Dubai, a sada je na dobrom putu da bude prvi na tabeli nakon uvodne dvije utakmice.