37. kolo Primere
1

Sørloth za 17 minuta postigao četiri gola Realu, Barcelona osigurala drugo mjesto

E. K.
Nogometaši Villarreala i Real Madrida su remizirali u 37. kolu španske Primere, a konačan rezultat ljepotice na Madrigalu je bio 4:4.

Junak domaćih je bio norveški napadač Alexander Sørloth koji je za 17 minuta postigao četiri pogotka najboljem sastavu Španije.

Nije to bilo dovoljno za pobjedu Žute podmornice budući da je i Real postigao četiri gola i to dva Arde Gulera te po jedan Joselua i Lucasa Vasqueza.

Barcelona je pobijedila Rayo Vallecano rezultatom 3:0 i osigurala drugo mjesto na tabeli i to uz dva gola Pedrija i jedan Lewandowskog.

Treće mjesto je osigurala Girona koja je pobijedila Valenciju na gostovanju rezultatom 3:1. Golove su postigli Savio, Dovbik te Gasiorowski koji je pogodio svoju mrežu dok je jedini gol za domaće postigao Pepelu s jedanaest metara.

Iz lige su od ranije ispali Almeria i Granada dok će nakon današnjeg dana u Segundu i Cadiz koji nije uspio pobijediti Las Palmas, a njihov glavni konkurent Mallorca je remizirala na svom terenu upravo sa Almerijom, bilo je 2:2.

Rezultati i strijelci:

Athletic - Sevilla 2:0 (Garcia 17', Muniain 19')

Atletico - Osasuna 1:4 (Morata 55' / Garcia 26', 64', Oroz 52', Torro 88')

Barcelona - Rayo Vallecano 3:0 (Lewandowski 3', Pedri 72', 75')

Betis - Real Sociedad 1:2 (Perez 80' / Mendez 5', Merino 42')

Cadiz - Las Palmas 0:0

Granada - Celta 1:2 (Bruno Mendez 87' / Larsen 61', Bamba 63')

Mallorca - Almeria 2:2 (Larin 29', Darder 83' / Arribas 41', Langa 66')

Valencia - Girona 1:3 (Pepelu (p) 84' / Savio 32', Dovbik 58', Gasiorowski (ag) 67')

Villarreal - Real Madrid 4:4 (Sørloth 39', 48', 52', 56' / Guler 14', 45+2', Joselu 30, Lucas Vasquez 40')