46

Sreća od svemira veća: Poslušajte kako je islandski komentator doživio pogodak protiv Austrije

Nogometna reprezentacija Islanda je u srijedu savladala Austriju rezultatom 2:1 te se plasirala u osminu finala gdje će igrati protiv Engleske. Koliko su sretni Islanđani najbolje pokazuje snimak islandskog komentatora prilikom postizanja drugog gola i nakon njega.

Island i Austrija su u okviru trećeg, posljednjeg kola grupe F odigrali veoma interesantnu utakmicu. Poveo je island golom Bodvarssona u 18. minuti nakon asistencije Arnasona. Austrijanci su imali priliku za izjednačenje u 37. minuti iz jedanaesterca, ali je Dragović promašio.

Ipak, Austrijanci su stigli do izjednačenja u 60. minuti nakon što je Alaba asistirao Schopfu. Međutim, kada se očekivao kraj utakmice, za pobjedu Islanda je u četvrtoj minuti sudijske nadoknade pogodio Traustason. Sve je to s mnogo uzbuđenja i emocija doživio islandski komentator koji je na rubu "pucanja" glasa ispratio akciju, a potom i pobjednički pogodak. Snimak pogledajte u prilogu.

Islanđani su prošli u osminu finala kao drugi na tabeli i idu na Englesku, a Austrijanci se vraćaju kući.