4

Southampton kao domaćin savladao Burnley, Watford u gostima pobijedio Middlesbrough

U 8. kolu Premiershipa Southampton je na svom St. Marryju savladao Burnley rezultatom 3:1.

Tim Claudea Puela već četiri ligaške utakmice ne zna za poraz, a u tom periodu upisao je tri pobjede, dok je Burnley upisao četvrti poraz u posljednjih šest mečeva.

Svi golovi na utakmici postignuti su u drugom dijelu. Austin je u 52. minuti pogodio za 1:0, a vodstvo je udvostručio Redmond u 60. minuti. Skoro sve dileme oko pobjednika odnio je Austin golom iz penala u 66. minuti, a konačnih 3:1 postavio je Vokes u 72. minuti.

Watford je u gostima minimalnim rezultatom 1.0 pobijedio Middlesbrough na satadionu Riverside. Prelijep pogodak postigao je Holebas u 54. minuti i tako svom timu donio treću pobjedu u posljednjih pet utakmica, odnosno treću pobjedu u ligaškoj sezoni.