114

Sloboda u 100. minuti izbjegla poraz, borba za prvo mjesto ponovo otvorena

H. H.
Detalji s utakmice između Gradine i Slobode (Foto: OFK Gradina)
Odigrane su utakmice 19. kola Prve lige Federacije BiH nakon kojih je ponovo otvorena borba za prvu poziciju i plasman u Wwin ligu.

Lider na tabeli, ekipa tuzlanske Slobode nije uspjela da dođe do bodova na gostovanju u komšiluku protiv Gradine, a susret u Srebrniku okončan je neriješenim rezultatom 1:1.

Domaći su poveli u 93. minuti golom Hasića, ali je Sloboda poravnala u 100. minuti preko Komazeca za vrijedan bod.

Kiks Tuzlaka iskoristla je Stupčanica koja je na svom terenu pobijedila TOŠK rezultatom 4:0. Po dva gola za tim iz Olova postigli su Mehanović i Mujarić, a Stupčanica sada ima četiri boda manje od Slobode.

Goražde je potvrdilo izlazak iz krize trijufom protiv Čelika 2:0, a strijelci su bili Rašević i Jamaković.