26

Sloboda na Tušnju savladala Čelik i izbila na vrh Premijer lige BiH

(Foto: Darko Zabuš/Klix.ba)
Sloboda je sa 2:0 savladala Čelik u šestom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine i izbila na čelo tabele.

Prvu veliku priliku na meču na Tušnju vidjeli smo u 10. minuti, kada Krpić iz sjajne situacije šutira visoko preko gola Čelika.

Nakon pola sata igre Zeba je imao dobru priliku, ali rezultat je ostao 0:0. Samo dvije minute kasnije Karić je bio u velikoj šansi, ali je Ružić ukrotio njegov udarac i na odmor se otišlo bez pogodaka.

I u drugom poluvremenu Sloboda je nastavila sa napadima. U 53. minuti Ordagić je prošao kroz odbranu Zeničana, ali je šutirao pored gola.

Sloboda je povela u 65. minuti, kada sjajnu akciju Tuzlaka golom kruniše Aleksandar Subić iskosa sa lijeve strane.

Tuzlaci su mogli udvostručiti prednost u 82. minuti. Zeba je izašao sam na Ružića, predriblao ga, ali nije šutirao i ostalo je 1:0.

Čelik je prvi put zaprijetio pet minuta prije kraja susreta kada Adilović šutira daleko preko Pirićevog gola. Do kraja susreta Sloboda je iskoristila još jednu šansu, kada u sudijskoj nadoknadi Zec pogađa za 2:0.