DFB kup
52

Sjajni Dani Olmo ušao s klupe i postigao prvi pogodak za Leipzig

Dani Olmo u duelu s Mijatom Gaćinovićem (Foto: EPA-EFE)
Španski nogometaš Dani Olmo postigao je prvijenac u dresu Red Bull Leipziga u porazu njegovog tima od Eintrachta iz Frankfurta u meču osmine finala Kupa Njemačke rezultatom 3:1.

Eintracht je u prvom poluvremenu stigao u vodstvo nakon što je Andre Silva pogodio za 1:0, a drugi gol za ovaj tim postigao je srbijanski igrač Filip Kostić u 51. minuti.

Ipak, Leipzig se vratio u meč u 69. minuti kada je Olmo iskoristio asistenciju Angelina s lijeve strane i preciznim udarcem pogodio za 2:1, ali njegov tim do kraja utakmice nije uspio napraviti ništa više i završili su nastup u ovom takmičenju.

[TWITTER]1224773132050948096[/TWITTER]

Olmo je na poluvremenu ušao u igru i odmah pokazao da će biti veliko pojačanje za Leipzig u nastavku sezone, ali za 45 minuta nije uspio uraditi ništa više od postizanja utješnog pogotka. Na kraju je Eintracht preko Kostića postigao još jedan pogodak i upisao pobjedu rezultatom 3:1.

U drugom meču koji se igrao u terminu od 18:30 sati Fortuna Dusseldorf je kao gost pobijedila Kaiserslautern sa 5:2.