0

Široki Brijeg rutinski savladao Zvijezdu

Piše: D.B
Posljednji susret četvrtog kola bosanskohercegovačke Premijer lige odigrali su Široki Brijeg i Zvijezda. Domaća ekipa je rutinski odigrala utakmicu i savladala svog protivnika rezultatom 3:0.

Već od prve minute ekipa Širokog Brijega je držala igru u svojim nogama. Nakon nekoliko dobrih prilika, Široki Brijeg u 10. minuti dolazi u vodsvo golom Kožula. Sudija Skakić nije uvažio signalizaciju pomoćnog sudije koji je podigao zastavicu i pokazao ofsajd, nego je pustio da se igra nastavi.

Nakon vodećeg gola, tempo igre je opao pa se igralo između dva šesnaesterca.

Krajem prvog poluvremena domaća ekipa je krenula odlučnije prema golu ekipe iz Gradačca, što je rezultiralo drugim pogotkom Širokobriježana. Strijelac drugog gola u 42. minuti je bio Ivanković i na odmor se otišlo rezultatom 2:0 za domaće.

Drugo poluvijeme su također obilježili napadi ekipe Širokog Brijega, pa već u 49. minuti igrač domaćih Perajica postiže pogodak, treći za Širokobriježane.

Nakon postignutog gola, ekipa Širokog Brijega je imala još nekoliko prilika, a najozbiljnije su golmanu gostiju zaprijetili Ivanković u 58. i Weiter u 63. minuti.

Zvijezda je u 89. minuti imala dobru priliku da postigne utješni gol, ali se Haskić spetljao u presudnom trenutku, pa je utakmica završena rezultatom 3:0 u korist ekipe Širokog Brijega.

Rezultati 4. kola Premijer lige:

Sloboda - Željezničar 2:0 Leotar - Travnik 1:0 Drina Zvornik - Olimpik 1:3 Velež - Rudar P. 3:0 Čelik - FK Borac 0:1 Slavija - Budućnost 2:3 Sarajevo - HŠK Zrinjski 1:0

Široki Brijeg - Zvijezda 3:0

1. Sarajevo 4 3 0 1 6:2 9
  2. Olimpik 4 3 0 1 5:3 9
  3. Velež 3 2 1 0 6:1 7
  4. Borac 4 2 1 1 6:4 7
  5. Rudar 4 2 1 1 4:5 7
  6. Široki Brijeg 4 2 0 2 7:5 6
  7. Željezničar 4 2 0 2 5:4 6