2:1 i u Almatyju
248

Široki Brijeg ispao u prvom pretkolu Evropske lige, kazahstanski Kairat ide dalje

E. B.
Nogometaši Širokog Brijega prvi su bosanskohercegovački klub koji je završio takmičenje u Evropi ove sezone.

Širokobriježani su zaustavljeni u prvom pretkolu Evropske lige od kazahstanskog Kairata. Kairat je na Pecari slavio rezultatom 2:1 i na taj način stekao veliku prednost, a danas je u Almatyju slavio identičnim rezultatom i prošao dalje s ukupnih 4:2.

Širokobriježani su poveli u 89. minuti kada je Dražen Bagarić pogodio iz penala, a potom je Kairat u sudijskoj nadoknadi preokrenuo rezultat i slavio. U 90+2. minuti Ramazan Orazov je pogodio za 1:1, a samo minutu kasnije Islambek Kuat je postavio konačnih 2:1.

U evropskim takmičenjima od bh. klubova ostalo je Sarajevo koje će igrati u trećem pretkolu Evropske lige, dok ćemo danas saznati i sudbine Zrinjskog i Radnika.

Mostarci dočekuju Akademiju Pandev, a imaju prednost od 2:0 stečenu u Makedoniji, dok Bijeljinci u Trnavi brane 2:0 iz prve utakmice protiv slovačkog Spartaka.