Takmičenje u Sarajevu
80

SFK 2000 doživio ubjedljiv poraz od Osijeka na Koševu i oprostio se od Lige prvaka

D. P.
SFK 2000 oprostio se od takmičenja (Foto: I. Š./Klix.ba)
(Foto: I. Š./Klix.ba)
Nogometašice SFK 2000 Sarajevo doživjele su ubjedljiv poraz na stadionu Asim Ferhatović Hase u četvrtfinalu kvalifikacija za UEFA Ligu prvaka za žene. Tu je slavio hrvatski predstavnik Osijek rezultatom 4:0.

Sarajevo je domaćin kvalifikacione grupe za ulazak u završnu fazu Lige prvaka, a tu su danas odigrani dueli četvrtfinala.

Prvak BiH SFK 2000 Sarajevo poražen je rezultatom 0:4 od Osijeka. Tri gola gošće su postigle u prvom poluvremenu, dva puta preko Lorene Balić te jednim autogolom Alise Spahić.

U nastavku utakmice Maja Joščak je pogodila za konačnih 0:4. Tako je Osijek prošao u narednu rundu gdje ga očekuje duel protiv Vorskle iz Poltave.

Ukrajinski predstavnik ranije danas na Koševu je slavio rezultatom 4:3 protiv estonske Flore iz Talina nakon produžetaka.