12

Šest golova u pobjedi Liverpoola nad Crystal Palaceom

U 10. kolu Premiershipa Liverpool je na Selhurst Parku savladao domaći tim Crystal Palace rezultatom 4:2.

Tim Alana Pardewa upisao je treći vezani ligaški poraz, dok su Redsi sada u sjajnoj formi i imaju niz od 11 utakmica bez poraza u svim takmičenjima pri čemu su upisali devet pobjeda.

Vrlo uzbudljivu utakmicu, pogotovo prvo poluvrijeme, otvorio je Can sa pogotkom u 16. minuti, ali je samo dvije minute kasnije McArthur izjednačio na 1:1.

Novo vodstvo Redsima donosi Lovren u 21. minuti, a onda ponovo McArthur vraća stvari na početak u 33. minuti. Iako se domaćin vraćao, na odmor se otišlo uz rezultat 3:2 za Liverpool jer je Matip u 44. minuti pogodio mrežu Mandande.

Nakon uzbudljivog prvog dijela u kojem je palo pet golova, drugi dio meča donio je samo jedan pogodak i to ponovo u mreži Palacea kada je Firmino u 71. minuti postavio konačnih 4:2.

Liverpool je sada treći sa 23 boda, dok je Palace na 12. mjestu sa 11 bodova.