1

Serie A: Vučinić slomio posljednjeplasiranu Pescaru

Mirko Vučinić
Nogometaši Juventusa nastavljaju sve dalje bježati Napoliju i Milanu, pa su tako u prvom meču 31. kola talijanske Serie A pobijedili na svom terenu Pescaru 2-1...

Bio je to meč prve i posljednje ekipe na tabeli, kao i 22. pobjeda Juventusa u sezoni, ali i isto tako 22. poraz Pescare. Nakon pada kod Bayerna u Ligi prvaka, kao i u iščekivanju uzvrata četvrtfinala, trener Torineza Antonio Conte je odmorio svoje najjače adute, pa su na tribinama ostali Pirlo, Buffon, Marchisio, Chiellini...

U izostanku njih ulogu junaka na sebe je preuzeo Crnogorac Mirko Vučinić koji je postigao oba pogotka, a prilikom slavlja je zaradio i žuti karton zbog svog karakterističnog slavlja kojeg ponekad izvodi - skidanje kratkih hlača.

Inače, Juventus je od prve minute nasrtao na vrata Pescare, ali se silno dugo mučio da pronađe put do pogotka. I tek je u tome uspio u 72. minuti kada je gostujući igrač Rizzo zasluženo dobio crveni karton zbog povlačenja suparničkog igrača, čime je skrivio i penal. Vučinić je bio precizan, kao i šest minuta kasnije, dok je sedam minuta prije kraja meča Cascione sjajnim šutom u rašlje, s dvadesetak metara, postavio konačnih 2-1.   Serie A, 31. kolo:

Juventus - Pescara 2-1 (Vučinić 72-11m, 78 / Cascione 83) Bologna - Torino (kasnije)

1. Juventus 31 22 5 4 61-20 71
  2. Napoli 30 17 8 5 55-29 59
  3. Milan 30 17 6 7 53-32 57
  4. Fiorentina 30 15 6 9 54-37 51
  5. Inter 30 15 5 10 47-39 50
  6. Lazio 30 15 5 10 39-36 50
  7. Roma 30 14 5 11 60-51 47
  8. Catania 30 13 6 11 40-38 45