0

Serie A: Roma rutinski do pobjede protive ekipe Sassuola

Nogometaši Rome napravili su veliki korak ka osvajanju drugog mjesta u talijanskoj Seriji A. U sklopu 31. kola slavili su kao gosti kod Sassuola s 2-0.

Roma je povela već u 16. minuti preko Mattije Destra, kojeg je lakoćom poslužio Radja Nainggolan, nakon što se odbrana domaćina raspala i širom otvorila "vrata" ulaska u šesnaesterac. Destro je izašao jedan na jedan s Pegolom i lakoćom postigao svoj 10. pogodak sezone za 1-0.

Rezultat se nakon toga nije mijenjao sve do posljednje, 96. minute utakmice, kada je Francesco Totti oduzeo loptu neopreznom igraču Sassuola, proigrao Michela Bastosa, koji je potom s 10-ak metara pogodio dijagonalni ugao domaćeg gola. Bio je to prvi pogodak Brazilca u dresu Rome u koju je stigao ove sezone iz Al Aina.

Roma se pobjedom približila na 11 bodova od vodećeg Juventusa, dok je istovremeno pobjegla Napoliju na velikih devet bodova u borbi za drugo mjesto koje direktno vodi u Ligu prvaka iduće sezone.

Bh. nogometaš Miralem Pjanić igru je napustio u 73. minuti.