0

Serie A: Juve bolji od Milana, a Lazio od Fiorentine

Piše: N. J.
Milan - Juventus (Foto: AFP)
U večerašnje dvije utakmice 26. kola Serije A pobjede su slavile gostujuće ekipe. Juventus je sa 2:0 pobijedio Milan, dok je Lazio našeg Senada Lulića savladao Fiorentinu 1:0.

Juventus je bez većih problema slavio na San Siru protiv Milana. Llorente je tim iz Torina doveo u vodstvo 1:0 u 44. minuti utakmice, a posao je završio Tevez u 68. minuti nakon asistencije Pirla i pogodio za konačnih 2:0.

Pobjedu Laziju u Firenci donio je Cana koji je jedini gol na utakmici postigao u 5. minuti. Bh. reprezentativac Senad Lulić odigrao je čitav meč za rimski sastav, a zaradio je i žuti karton.

Lider na tabeli je Juventus sa 69 bodova, Fiorentina je četvrta sa 45, a Lazio osmi sa 38 bodova. Milan je na desetom mjestu sa 35 bodova.