Kup Italije
0

Roma protiv Intera za naslov

Nogometaši Rome izborili su finale Kupa Italije uprkos porazu u drugoj polufinalnoj utakmici protiv Udinesea na stadionu Friuli 1-0.

Roma je u prvoj utakmici u Rimu slavila s 2-0 i tako s ukupnih 2-1 izborila svoj 16. finale u ovom takmičenju.

Trener trenutno vodeće ekipe Serije A Claudio Ranieri u ovoj je utakmici pokušao odmoriti neke od vitalnih igrača poput Francesca Tottija (s klupe odgledao cijelu utakmicu) i Mirka Vučinića (ušao u 80. minuti) kako bi ih sačuvao za samu završnicu u domaćem prvenstvu, a to mu se na kraju umalo osvetilo.

Jedini gol je u 81. minuti zabio Alexis Sanchez i tako donio Pirovu pobjedu Udineseu, iako je domaći sastav od 84. minute imao igrača više na travnjaku nakon isključenja (drugi žuti karton) Marca Cassettija.

U finalu će Roma tražiti rekordni deseti naslov u Kupu Italije (Roma i Juve trenutno imaju devet naslova), prvi nakon 2008., dok će Inter u lov na šesti trofej, prvi poslije 2006.