Evropska liga
1

Roma nesretno izgubila u Nizozemskoj, Tahirović ponovo nije igrao ni minutu

S. G.
Roma je poražena je u prvom susretu četvrtfinala Evropa lige na gostovanju kod Feyenoorda koji je slavio minimalnim rezultatom 1:0.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo pretjerano dopadljivu igru. Jedino uzbuđenje je viđeno pred sami kraj prvog dijela igre kada je dosuđen penal za Rimljane.

Lorenzo Pellegrini bio je neprecizan sa 11 metara nakon što je pogodio okvir gola domaćeg golmana.

U nastavku je viđen otvoren nogomet sa obje strane. Obje ekipe su stvarale šanse, a mreža se zatresla jednom.

Wieffer je sjajnim i preciznim udarcem u 53. minuti matirao golmana Rui Patricija za veliko slavlje publike na prepunom De Kuipu.

Roma je nakon primljenog gola nastojala da uzvrati. Šanse pred golom domaćih su se redale kao na traci, no poravnanja nije bilo.

Bh. reprezentativac Benjamin Tahirović ni u ovoj utakmici nije dobio šansu od Josea Mourinha koji ga drži u nemilosti od kako je naš veznjak odlučio da igra za Zmajeve.

Feyenoord - AS Roma 1:0 (Wieffer 53')