I Dinamo je blizu
15

Rijeka postala novi lider prvenstva u Hrvatskoj nakon serije kikseva Hajduka

Novo slavlje Rijeke (Foto: Goran Kovačić/Pixsell)
Nogometaši Rijeke pobijedili su na svom stadionu u 21. kolu Hrvatske nogometne lige ekipu Istre 1961 rezultatom 3:0 te su tako iskoristili skupe greške Hajduka kako bi zauzeli lidersku poziciju u prvenstvu.

Susret je odlično počeo po domaće budući da su već u 10. minuti poveli golom Hodže.

Janković je u 34. minuti iz penala udvostručio prednost, a posao Rijeci olakšan je bio od 45. minute nakon što je Maurić zaradio isključenje kod gostiju pa su čitavo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje.

Konačnih 3:0 postavio je Marić u 74. minuti susreta.

Od prve minute danas su na ovoj utakmici igrala i dvojica bh. internacionalaca - Stjepan Radeljić za domaće i Advan Kadušić za goste.

Rijeka je današnjom pobjedom preskočila Hajduk i smjestila se na prvo mjesto HNL-a. Od Splićana imaju dva boda više, dok je Dinamo treći s dvije utakmice manje i sedam bodova manje od Rijeke.

U narednom kolu Rijeka gostuje Gorici, dok će Istra dočekati Osijek.