Serie A
0

Riise donio pobjedu Romi

Norveški branitelj John Arne Riise pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade donio je pobjedu Romi 2-1 na gostovanju kod Juventusa u derbiju 21. kola italijanskog nogometnog prvenstva.

Bio je to dvoboj s malo pravih prilika u kojem je domaćin prema prikazanoj igri zaslužio barem jedan bod, ali je ipak upisao peti prvenstveni poraz u zadnjih šest utakmica! Roma je, pak, ostvarila treću uzastopnu pobjedu, a ovo joj je bila 11. uzastopna utakmica u Seriji A bez poraza.

Domaćin je poveo u 51. minuti kada je kapetan Alessandro Del Piero krasnim volejem iskosa s lijeve strane savladao nemoćnog Julija Sergija.

Gosti su do izjednačenja stigli u 68. minuti. Fabio Grosso u kaznenom prostoru je nepropisno zaustavio Rodriga Taddeija, barem je tako prosudio sudac Paolo Tagliavento, a Romin kapetan Francesco Totti, kojem je ovo bila prva utakmica od 20. decembra i povrede koljena zadobivene u 2-0 pobjedi protiv Parme, vrlo sigurno je izveo penal. Gianluigi Buffon je krenuo u pravu stranu, a opet nije imao šansu odbraniti Tottijev udarac.

Ako je sudac Tagliavento dosudio jedanaesterac za Romu, trebao je i za Juventus nešto kasnije, kada je na vrlo sličan način kao Taddei bio zaustavljen Diego. No, pokazao je samo na korner.

U 83. minuti je Riise pobjegao domaćoj obrani, te izbio sam pred Buffona koji ga je oborio izvan kaznenog prostora, pa je Juventusov golman opravdano dobio crveni karton.

U trećoj minuti sudačke nadoknade, David Pizarro je s desne strane uputio dugu loptu koju je sjajno pratio Riise, te je glavom sproveo u mrežu za veliku radost gostujućih igrača i navijača.

Serie A, 21. kolo: Catania - Parma 3-0 (Mascara 15, Martinez 71, Morimoto 77) Juventus- Roma 1-2 (Del Piero 51 / Totti 68-11 m, Riise 90+3)

1. Inter 20 14 4 2 43-19 46
  2. Milan 19 12 4 3 35-19 40
  3. Roma 21 11 5 5 35-25 38
  4. Napoli 20 9 7 4 29-24 34
  5. Juventus 21 10 3 8 33-28 33
  6. Palermo 20 8 7 5 24-21 31
  1. Cagliari 19 9 3 7 31-23 30
  2. Fiorentina 19 9 3 7 26-19 30