74

Reprezentacija Gibraltara upisala prvu pobjedu u historiji

Reprezentacija Gibraltara stigla je do historijske pobjede. Najmlađa članica UEFA-e savladala je Maltu s minimalnih 1-0 i tako u Algarveu u petom nastupu prvi put slavila.

Napadač gibraltarskog prvaka Lincolna, Kyle Casciaro ostat će upisan u historiju gibraltarskog nogometa kao igrač koji je bio strijelac u prvoj pobjedi ove reprezentacije.

U Algarveu je Gibraltar savladao Maltu s minimalnih 1-0, a Casciaro je postigao lijep pogodak u 64. minuti kada je smireno poslao loptu u mrežu pokraj malteškog golmana

Malta je većim dijelom susreta bila bolji protivnik, Roderick Briffa je pogodio prečku u prvom poluvremenu, a u drugom dijelu Gibraltar se dobro branio i drugi put sačuvao mrežu nedirnutom. Prvi put je to učinio u svom debitantskom nastupu i remiju sa Slovačkom 0-0.