Premiership
0

Remi za Tottenham i Chelsea

U londonskom su meču 19. kola Premiershipa na Craven Cottageu bez golova (0-0) utakmicu odigrali domaći Fulham i Tottenham.

U prilično izjednačenoj igri obje su ekipe imale svojih prilika. Neriješen rezultat možda je i najpravedniji.

Remijem su , također 0-0, gostovanje kod Birmingham Cityja okončali i nogometaši Chelseaja, koji su tako remizirali i četvrti put u posljednjih pet utakmica (4 u Premiershipu, 1 u Ligi prvaka). Igrači Carla Ancelottija jesu dominirali (30 udaraca u okvir gola naspram 14 domaćih, 63 post lopte u posjedu), golman domaćih Joe Hart odbranio je fantastično nekoliko udaraca, no i domaći su mogli uzeti tri boda s obzirom da je u 31. minuti poništen pogodak Ekvadorca Cristiana Beniteza. Linijski je sudija signalizirao vrlo sumnjiv ofsajd.

U 41. minuti najbliže su golu bili gosti. Njihov brazilski stoper Alex uzdrmao je prečku topovskim udarcem.

Premiership, 19. kolo:

Birmingham City – Chelsea 0-0 Fulham – Tottenham 0-0 West Ham United – Portsmouth 2-0 (Diamanti 23-11m, Kovač 89)

Tabela: 1. Chelsea 42, 2. Manchester United 37 (-1), 3. Arsenal 35 (-1), 4. Aston Villa 35 (-1), 5. Tottenham 34.