0

Remi Milana i Juventusa na San Siru

Piše: N. J.
Nogometaši Milana i Juventusa podijelili su bodove u derbiju 25. kola italijanske Serije A.

Milaneze je na San Siru u 15. minuti u vodstvo doveo Nocerino, nakon asistencije Robinha te se i na poluvrijeme otišlo uz rezultat 1:0. Zadržali su domaći prednost do skoro samog kraja utakmice, ali je Matri u 83. minuti pogodio za bod Juventusa. Vidal je u timu Juventusa u 89. minuti dobio direktan crveni karton.

Na ovaj način Juventus je zadržao isti zaostatak od jednog boda za vodećim Milanom, s tim da ekipa iz Torina ima i utakmicu manje. Milan i Juventus su se izdvojili na prva dva mjesta sa 51 i 50 bodova, dok su na trećem i četvrtom mjestu Udinese i Lazio s po 42 boda.

U ranijem terminu, od 18 sati, Genoa i Parma su također podijelili bodove, bilo je 2:2. U nedjelju su na rasporedu preostali mečevi 25. kola.

Sastaju se: Atalanta - Roma, Cagliari - Lecce, Catania - Novara, Chievo - Cesena, Siena - Palermo, Bologna - Udinese, Lazio - Fiorentina i Napoli - Inter.