La Liga
158

Real u fantastičnoj utakmici doživio prvi poraz sezone, Barcelona usamljena na vrhu

H. H.
Nogometaši Rayo Vallecana napravili su veliko iznenađenje pobjedom na svom terenu protiv Real Madrida rezultatom 3:2 u okviru 13. kola španske La Lige, pa je Barcelona preuzela prvo mjesto nakon prvog poraza Kraljeva ove sezone.

Domaći su izvanredno otvorili utakmicu i nakon sjajne akcije poveli su već u 5. minuti preko Comesana, a potom su u finišu poluvremena uslijedila velika uzbuđenja.

Real je za samo četiri minute preokrenuo golovima Modrića u 37. minuti iz penala, te Militaoa 240 sekundi kasnije, ali to nije bilo sve, jer je Garcia u 44. minuti snažnim udarcem matirao Courtoisa za 2:2 nakon prvog poluvremena.

Pitanje pobjednika riješeno je u 67. minuti kada je nakon igranja rukom Carvajala dosuđen penal za domaće. Trejo je prvobitno promašio, ali je jedanaesterac ponovljen jer su igrači Reala ranije ušli u kazneni prostor.

Nogometaš Raya je ponovo preuzeo odgovornost i mnogo boljim udarcem nego prvi put pogodio je za veliku pobjedu tima iz predgrađa Madrida rezultatom 3:2.

Rayo Vallecano će u narednom kolu dočekati Celtu Vigo, dok je Real domaćin Cadizu.

Rezultati i strijelci:

Rayo Vallecano - Real Madrid 3:2 (Comesana 5', Garcia 42', Trejo 67' pen. / Modrić 37' pen., Militao 41').