Ligue 1
0

PSG pobjedom protiv Troyesa najavio revanš protiv Real Madrida

Ekipa PSG-a savladala je Troyes u meču 28. kola francuske Ligue 1 na gostujućem terenu rezultatom 2:0 te je tako trećom uzastopnom pobjedom najavila susret s Real Madridom.

Trener Parižana Unai Emery kombinovao je igrače u današnjem meču, a u prvom poluvremenu tim iz glavnog grada napravio je veliki broj prilika koje na kraju nisu krunisane pogotkom.

Ipak, ono što nisu uradili u prvih 45 minuta, igrači PSG-a uradili su već u drugoj minuti drugog poluvremena. Draxler je asistirao Di Mariji, a Argentinac rutinski matira Zelaznyja za vodstvo od 1:0.

Konačnih 2:0 postavio je mladi Nkunku u 77. minuti kada je lijepo pogodio nakon centaršuta Danija Alvesa s desne strane.

Do kraja meča nije bilo pogodaka, a ovom pobjedom PSG je ostao na 14 bodova razlike u odnosu na Monaco.

U sljedećem meču Parižane očekujeu uzvratni meč osmine finala Lige prvaka protiv Real Madrida, a u ovom meču Kraljevski klub slavio je rezultatom 3:1.