12. trofej za Svece
27

PSG osvojio Kup Francuske, hrabri trećeligaš Les Herbiers pružio odličan otpor u finalu

Nogometaši PSG-a su večeras na Stade de Franceu osvojili Kup Francuske pobjedom nad Les Herbiesom rezultatom 2:0.

Hrabri trećeligaš je na najveći francuski stadion došao s namjerom da se brani, a Sveci su imali mnogo problema da probiju njihov bunker.

Ipak, u 26. minuti Lo Celso je nakon sjajnog solo-prodora pored trojice igrača šutirao sa 20-ak metara i pogodio nebranjeni dio Pichotove mreže za 1:0.

Parižani su drugi pogodak postigli u 50. minuti kada je Mbappe ubacio loptu u mrežu nakon gužve u petercu, ali ga je nakon asistencije VAR-a arbitar Lesage sasvim opravdano poništio zbog toga što je Marquinhos igrao rukom.

U 74. minuti Cavani je realizovao penal za konačnih 2:0 iako je Pichot pročitao njegovu namjeru i dotakao loptu, ali je Urugvajčev udarac bio prejak.

PSG je na ovaj način došao do 12. titule osvajača Kupa i četvrte uzastopne.