7

PSG bez Cavanija s lakoćom savladao Nantes

U prvom današnjem meču francuske Ligue 1 PSG je na Parku prinčeva sa 2:0 savladao Nantes.

Trener Svetaca iz Pariza Unai Emery odlučio je u ovom susretu odmoriti Edinsona Cavanija, a njegova ekipa je i bez Urugvajca zabilježila sigurnu pobjedu.

Parižani su poveli već u 13. minuti susreta kada je Augustin, koji je igrao u vrhu napada umjesto Cavanija, asistirao Di Mariji koji pogađa Riouovu mrežu za 1:0.

Rezultat se na semaforu nije mijenjao sve do 90. minute kada je sudija Letexier dosudio penal za domaću ekipu kojeg je u gol pretvorio Jese, koji je u 73. minuti zamijenio Lucasa.

Parižani su na taj način ostali bodovno poravnati sa liderom Monacom, dok je Nantes upisao četvrti uzastopni susret bez pobjede.