1

Primera: Real Sociedad napravio veliki korak ka Ligi prvaka

Nogometaši Real Sociedada ostvarili su vrlo bitnu pobjedu u borbi za plasman u Ligu prvaku dogodine. U sklopu 31. kola španske Primere slavili su s 2-0 na gostovanju kod Rayo Vallecana.

Bio je to meč devet i četvrtog sastava španskog prvenstva, a pobjedu je zahvaljujući golovima u prvih 14 minuta utakmice odnijela ekipa iz San Sebastiana. Imanol Agirretxe bio je junak susreta s dva pogotka, u razmaku od svega osam minuta.

Najprije je u 6. zabio svoj osmi, a potom u 14. minuti svoj deveti prvenstveni pogodak. Kod prvog mu je pogotka asistirao De La Bella, a kod drugog sjajni Xabi Prieto.

Real Sociedad je pobjedom i dalje četvrti sastav prvenstvene tabele s četiri boda više od Malage i Valencije, te šest od Betisa. Rayo će uprkos porazu i nakon kompletiranja 31. kola zadržati svoju devetu poziciju.

Primera, 31. kolo:

Rayo Vallecano - Real Sociedad 0-2 (Agirretxe 6, 14)

kasnije:

Atletico Madrid - Granada Zaragoza - Barcelona Athletic Bilbao - Real Madrid

Redoslijed:

1. Barcelona 78 (30 utakmica), 2. Real Madrid 65, 3. Atletico Madrid 62, 4. Real Sociedad 54 (+1)... 9. Rayo Vallecano 44 (+1)...