45

Primera: Neymar zabio dva gola u minimalnoj pobjedi Barcelone

Neymar (Foto: AFP)
Teško ali zasluženo slavili su nogometaši Barcelone protiv Villarreala 2-1 na svom stadionu Camp Nou u meču 16. kola španskog prvenstva.

U srijedu je Barcelonin brazilski napadač Neymar zabio hat-trick u domaćoj pobjedi nad Celticom 6-1 u Ligi prvaka, a na istom stadionu je umalo ponovio isti golgeterski učinak tri dana kasnije. Zabio je oba gola za Barcu, a imao je šanse zabiti i treći gol.

Prvi gol na utakmici je Neymar postigao u 30. minuti iz kaznenog udarca, dosuđenog nakon što je Mario igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Barcelona je zabila gol na svom terenu u 41. uzastopnoj prvenstvenoj utakmici, što je rekord La Lige.

Villarreal je stigao do izjednačenja u 48. minuti. S glavom je mrežu domaćina zatresao Mateo Musacchio.

Barcelona je nakon toga još brže i žešće napadala gol ''žute podmornice''. Inicijativa se domaćinu isplatila u 68. minuti, kada je Neymar zabio iz neposredne blizine gostujućeg gola na dodavanje Alexisa Sancheza.

Barcelona na vrhu tabele sada ima tri boda više od Atletica koji ima susret manje, te pet bodova više od Real Madrida.

Primera, 16. kolo:

Osasuna - Real Madrid 2-2 (Riera 16, 39 / Isco 45, Pepe 90) Rayo Vallecano - Granada 0-2 (Rico 35, Riki 89) Barcelona - Villarreal 2-1 (Neymar 30 – 11 m, 68 / Musacchio 48) Malaga - Getafe (22.00)

Redoslijed: 1. Barcelona 43, 2. Atletico Madrid 40 (-1), 3. Real Madrid 38, 4. Athletic 29 (-1), 5. Villarreal 28...