0

Premijer liga BiH: Željo pao u završnici

NINA
Favorizirani Željezničar usprkos velikom optimizmu i brojnim najavama pobjede nije uspio danas ostvariti pozitivan rezultat na gostovanju kod Žepča te je tako na veliku radost navijača u Mostaru titulu jesenskog prvaka prepustio Zrinjskom.

Iako je svih devedeset minuta Žepče bilo bolji tim na terenu, pobjedu (2:0) nad gostima iz Sarajeva uspjelo je osigurati tek u samoj završnici susreta.

Nogometaši s Grbavice zaprijetili su u otvaranju utakmice kada je Muharemović slabo šutirao u 3. minuti sa 15 metara, a dvije minute kasnije Brašnić je pravovremeno istrčao ispred Kudre. Domaći uzvraćaju istom mjerom i u 15. minuti. Bećirović krajnjim naporom izbija udarac Sirovice.

Stativa Željezničara se trese u 21. minuti nakon Dočijeva izravnog udarca iz kornera i od tog trenutka počinje apsolutna dominacija domaćih igrača na terenu. Veliki pritisak rezultira brojnim prilikama za Žepče, a mrežu gostiju po prvi put trese rezervni igrač Hadžiahmetović tek u 81. minuti.

Da je trener Nikola Nikić uistinu pogodio s izmjenama, potvrdio je i u ulazak Tomića kojeg u 88. minuti s leđa ruši Alihodžić, a sudac Panić pokazuje na bijelu tačku. Sirovica naravno ne propušta takvu priliku i donosi konačnu pobjedu Žepču rezultatom 2:0.

ŽEPČE - Gradski stadion. Gledatelja: 2.500. Sudac. Novo Panić (Doboj) - 7. Strijelci: 1:0 - Hadžiahmetović (81.), 2:0 - Sirovica (89. - jedanaesterac).

ŽEPČE: Brašnić 7, Doči 7, Mikelini 6,5, Dragičević 6,5, Smajlović 6 (od 74. Tomić 6,5), Hasanović 6 (od 46. Selimbegović 6,5), Jurić 7, Sirovica 7,5, Matulović 7,5, Imamović 6,5 (od 74. Hadžiahmetović 6,5), Nikolas 7. Trener Nikola Nikić.

ŽELJEZNIČAR: Bećirović 6,5, Gredić 7, Kurt 6, Mulalić 6,5, Alihodžić 5,5, Vršajević 6, Kudra 6, Karić 6, Muharemović 6, Kajtaz 6 (od 46. Džeko 6), Raščić 5,5 (od 71. Žerić -). Trener Ismet Štilić.

Žuti kartoni: Doči, Smajlović, Nikolas (Žepče), Karić i Alihodžić (Željezničar). Igrač utakmice: Damir Sirovica (Žepče) - 7,5.