0

Premiership: Mourinho napokon pobijedio

Nakon četiri utakmice bez pobjede, odnosno dva uzastopna poraza, nogometaši Chelseaja pobijedili su Fulham na Stamford Bridgeu u dvoboju petog premierligaškog kola 2-0.

Brazilac Oscar poentirao je u gužvi pred gostujućim golom, neposrednno iz blizine, u 52. minuti, da bi John Obi Mikel postavio konačan rezultat zabivši nakon kornera u 84. minuti.

Nigerijcu je to bio prvi premierligaški pogodak za Chelsea, čiji dres nosi već osmu sezonu. Trebalo mu je za to 185 nastupa: niti jednom igraču (izuzev golmana) nije trebalo više nastupa da bi postigao premijerni pogodak otkad je Premiershipa.

Postao je Obi Mikel također deveti Afrikanac-strijelac za Chelsea u povijesti kada su prvenstvene utakmice u pitanju.

Chelsea je pod Joseom Mourinhom ostvario najlošiji ulazak u sezonu u Abramovičevoj eri. Izgubila je londonska momčad u prošlom kolu kod Evertona 1-0, da bi u srijedu porazom pred svojom publikom (2-1 protiv Basela) startala u Ligu prvaka.

Premierliga, 5. kolo:

West Ham - Everton 2-3 (Morrison 31, Noble 76-11m / Baines 62, 83, Lukaku 85) Liverpool - Southampton 0-1 (Lovren 54)

Newcastle - Hull 2-3 (Remy 10, 44 / Brady 26, Ahmed El Mohamady 48, Aluko 76) West Bromwich - Sunderland 3-0 (Sessegnon 20, Ridgewell 76, Amalfitano 90+3) Chelsea - Fulham 2-0 (Oscar 52, Obi Mikel 84)