12

Premiership: Manchester United u derbiju petog kola uspješniji od Liverpoola

Veliki derbi u petom kolu Premiershipa na Old Traffordu su odigrali Manchester United i Liverpool. Meč je pripao domaćem timu rezultatom 3:1.

Mreže su tokom prvog poluvremena mirovale, da bi u nastavku Crveni đavoli sa tri pogotka uspjeli poraziti jednog od svojih najvećih rivala. Daley Blind je bio strijelac vodećeg pogotka u 49. minuti, a asistenciju je upisao Juan Mata.

Dvadeset minuta prije kraja dosuđen je jedanaesterac za Manchester United, a siguran izvođač bio je Herrera koji je tako uduplao vodstvo domaćeg tima.

Liverpool je preko Bentekea uspio ublažiti poraz, da bi u samom finišu konačnih 3:1 postavio Martial.

Današnji poraz bio je drugi Liverpoolov u novoj sezoni, dok je Manchester United sa deset bodova diobi drugog mjesta sa Arsenalom. Vodeći je Manchester City koji je ostvario svih pet pobjeda.