24

Premiership: Chelsea preokretom pobijedio Leicester i učvrstio lidersku poziciju

Slavlje fudbalera Chelseaja (Foto: EPA)
Iako je Leicester City nakon prvih 45 minuta imao vodstvo protiv Chelseaja, na kraju meča ipak su se radovali Plavci koji su pobijedili rezultatom 3:1.

Trijumfom u zaostalom meču 27. kola tim Josea Mourinha povećao je bodovnu prednost u odnosu na svoje pratioce. U odnosu na drugoplasirani Manchester City Chelsea je na ugodnih plus 13 i gotovo sigurno je da će uskoro postati prvak Engleske.

Uprkos porazu Leicester je ostao u zoni opstanka, na 17. mjestu sa 31 bodom.

Domaći tim u večerašnjoj je utakmici poveo u trećoj minuti sudijske nadoknade u prvom poluvremenu. Strijelac za 1:0 bio je Albrighton. Odličnu povratnu loptu odigrao je Vardy, dok je Albrighton rutinski loptu pospremio u gol za 1:0.

Na sličan način gosti u trećoj minuti drugog poluvremena dolaze do izjednačenja. Asistirao je Branislav Ivanović, a pogodak za 1:1 postigao je Didier Drogba.

U 79. minuti gosti dolaze u vodstvo golom Johna Terryja koji je bio najsnalažljiviji u gužvi u kaznenom prostoru domaćina. Četiri minute kasnije konačnih 1:3 postavlja Ramires.