2

Premiership: Balotelli Liverpoolov junak, trijumf Arsenala i prvijenac Kramarića

Piše: A. D.
(Foto: EPA)
Najzanimljiviji večerašnji meč 25. kola Premiershipa na Anfield Roadu odigrali su Liverpool i Tottenham (3:2).

Zanimljiv meč okončan je trijumfom Liverpoola rezultatom 3:2. Redsi su poveli već u 15. minuti pogotkom Markovića, da bi deset minuta kasnije na 1:1 izjednačio Kane. U 53. minuti dosuđen je jedanaesterac za domaćina koji je u novo vodstvo pretvorio Steven Gerrard.

U 63. minuti drugo izjednačenje Tottenhamu donio je Dembele. Konačnih 3:2 u 83.minuti postavio je Mario Balotelli.

Arsenal je opravdao ulogu favorita na meču protiv Leicestera pobijedivši rezultatom 2:1. Koscielny i Walcott pogađali su za Topnike, dok je jedini pogodak za Leicester postigao Andrej Kramarić.