7

Premierliga: Suarez se vratio s dva gola i posvetio ih sinu

Urugvajski napadač Liverpoola Luis Suarez postigao je dva gola Sunderlandu na Stadionu svjetla u 3-1 gostujućem trijumfu "redsa" u sklopu 6. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Suarez je sredinom sedmice u Liga kupu protiv Manchester Uniteda odigrao svoju povratničku utakmicu nakon odslužene kazne od 10 utakmica suspenzije zbog griženja ruke Branislava Ivanovića, a bila mu je ovo povratnička premierligaška utakmica.

Poveo je Liverpool u 28. minuti preko Daniela Sturridgea, koji je rukom umjesto glavom pospremio ubacivanje Stevena Gerrarda, ali gol je svejedno priznat nakon što su sudije previdjele tu činjenicu.

Na 2-0 povisio je Suarez u 36. minuti iskoristivši Sturridgeovo dodavanje na drugoj stativi. Početkom drugog poluvremena nadu "crnim mačkama" vratio je Emanuele Giaccherini, ali tačku na i postavio je Suarez svojim drugim golom u 89. minuti, ponovo na dodavanje Sturridgea.

Kontroverzni urugvajski napadač je golove posvetio svom novorođenom sinu Benjaminu, a Liverpool se pobjedom primaknuo vodećem Arsenalu na samo dva boda zaostatka. U drugom odigranom susretu dana Norwich je slavio na gostovanju kod Stokea 1-0 golom Jonathana Howsona.

Premierliga, 6. kolo:

Sunderland - Liverpool 1-3 (Giaccherini 52 / Sturridge 28, Suarez 36, 89) Stoke - Norwich 0-1 (Howson 34)

1. Arsenal 6 5 0 1 13-7 +6 15
  2. Tottenham 6 4 1 1 6-2 +4 13
  3. Liverpool 6 4 1 1 7-4 +3 13
  4. Chelsea 6 3 2 1 7-3 +4 11
  5. Southampton 6 3 2 1 5-2 +3 11
  6. Manchester City 6 3 1 2 14-7 +7 10
  7. Hull City 6 3 1 2 6-7 -1 10
  8. Everton 5 2 3 0 6-4 +2 9