1

Premierliga: Chelsea pobjedom došao do drugog mjesta na tabeli

Demba Ba
Demba Ba
Nogometaši Chelseaja skočili su na drugo mjesto prvenstvene tabele engleske Premierlige, nakon što su u sklopu 13. kola savladali na Stamford Bridgeu Southampton s 3-1.

Chelsea je morao u drugom poluvremenu nadoknaditi zaostatak od 0-1, u koji je upao nakon svega 13 sekundi igre i katastrofalne greške Michaela Essiena. Ganac je neoprezno u visokom luku išao vraćati loptu svom golmanu, no poslao ju je između obojice odbrambenih igrača, ravno u noge Jaya Rodrigueza, koji neumoljivo šutira za 0-1.

Chelsea je do kraja poluvremena pritiskao gostujući sastav, no do pogotka nije mogao, najviše zahvaljujući sjajno raspoloženom Arturu Borucu koji je skidao svaki udarac domaćih nogometaša.

No nakon samo 10 minuta igre u drugom poluvremenu stoper Gary Cahill je nakon prekida izjednačio na 1-1, a Boruc je pri intervenciji zaradio povredu, te je morao napustiti teren. Svega sedam minuta kasnije ekipa Josea Mourinha je povela i to pogotkom drugog stopera Johna Terryja, koji je igrao svoju 400. premierligašku utakmicu u karijeri. Juan Mata je nabacio s lijeve strane Chelseajeva napada, a Terry okrenut leđima, uz guranje domaćeg nogometaša s leđa, pogodio suprotan gornji ugao rezervnog golmana Paula Gazzanige.

Priču je zaključio Senegalac Demba Ba, koji je u 90. minuti klizećim startom zabio nakon ubacivanja Ramiresa. Lovren je pratio Senegalca u prvih metar, dva, no potom je neobjašnjivo zastao, a Ba lakoćom matirao argentinskog golmana.

Chelsea je pobjedom pobjegao Liverpoolu i Evertonu na tri boda, te je vratio zaostatak za vodećim Arsenalom na svega četiri.

Premierliga, 13. kolo:

Hull City - Liverpool 3-1 (Livermore 20, Meyler 72, Škrtel 87-ag / Gerrard 27) Tottenham - Manchester United 2-2 (Walker 18, Sandro 54 / Rooney 32, 57-11m) Chelsea – Southampton 3-1 (Cahill 55, Terry 62, Ba 90 / Rodriguez 1) Manchester City – Swansea 3-0 (Negredo 8, Nasri 58, 77)

1. Arsenal 13 10 1 2 27-10 31
  2. Chelsea 13 8 3 2 24-11 27
  3. Manchester City 13 8 1 4 37-12 25
  4. Liverpool 13 7 3 3 25-16 24
  1. Everton 13 6 6 1 21-13 24
  2. Newcastle 13 7 2 4 19-18 23
  3. Southampton 13 6 4 3 16-10 22
  4. Manchester United 13 6 4 3 22-17 22