6

Premierliga: Aaron Ramsey srušio "svoj" Cardiff

Meust Ozil i Aaron Ramsey
Nogometaši Arsenala nastavljaju dominirati engleskom Premierligom, pa je tako Wengerova momčad slavila i ove subote, na velškom tlu.

S 3:0 je Arsenal pobijedio Cardiff i tako došao do već pete gostujuće pobjede u sezoni. Dovoljno je reći da niti jedna druga momčad dosad nema niti četiri pobjede na strani. Strijelac prvog pogotka, u 29. minuti, je bio upravo Velšanin, 22-godišnji Aaron Ramsey koji je u Arsenal došao baš iz Cardiffa.

Inače, na samom kraju je Ramsey još jednom pronašao put do suparničke mreže, dok je između toga, u 86. minuti, strijelac za prijelomnih 2:0 bio Mathieu Flamini.

Ramsey je tako tokom ove subote postigao sedmi i osmi prvenstveni pogodak.

West Ham je dobio prvenstvenu utakmicu poslije čak pet kola (dva remija i tri poraza). S 3:0 je pobijeđen Fulham koji je time upisao već peti prvenstveni poraz zaredom.

Najuvjerljiviju je pobjedu ostvario Everton koji je s 4:0 na svom Goodisonu svladao Stoke. Dobio je tako Everton utakmicu nakon tri uzastopna remija.

Mladi 19-godišnji španski nogometaš Gerard Deulofeu bio je igrač utakmice s pogotkom i dvije asistencije.