Španska La Liga
14

Prekinuta pobjednička serija Girone, Real Madrid ima šansu da preuzme vrh tabele

N. M.
Serija od tri vezane pobjede fenomenalne Girone prekinuta je večeras u Sevilli, gdje je ovaj tim remizirao s domaćim Betisom 1:1.

Vodila je Girona od 39. minute golom Ukrajinca Artema Dovbyka iz penala u 39. minuti, a Betis se poraza spasio u samom finišu meča.

Za konačnih 1:1 je pogodio German Pezzella, koji je tako obradovao i Real Madrid kojem je dao šansu da se vrati na vrh tabele La Lige.

To će se desiti ako večeras Kraljevski tim savladal Deportivo Alaves na gostovanju, a utakmica je počela u 21:30.

Trenutno Girona kao lider tabele ima 45 bodova, a Real Madrid tri boda manje, uz bolju gol razliku i međusobni omjer od Girone.