0

Potop Zrinjskog na Otoci, Slavija pobijedila u Zenici

Piše: Edin Isanović
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U okviru 18.kola Premijer liga BiH ,u terminu od 15:00 sati, odigrane su četiri utakmice.Postignuti su sljedeći rezultati. Olimpic - Zrinjski 3:0, Čelika – Slavija 1:2, Zvijezda – Rudar Prijedor 2:0 i Sloboda – Leotar 2:1.

Olimpic – Zrinjski 3:0

Domaći su u okršaj sa Plemićima ušli sa namjerom da osvoje kompletan plijen. S druge strane, gosti iz Hercegovine najavili su otvorenu igru na Otoci. Nogometaši Olimpica imali su nekoliko prilika u prvom dijelu, ali im to nije donijelo ništa konkretno. Na odmor se otišlo kod rezultata 0:0.

Uvodne minute drugog dijela bile su sretne za domaće. Prvo je pogodio Vidović u 47. minuti za 1:0, da bi samo 60 sekundi kasnije Harba ,nakon sjajnog kontranapada, efektno pogodio za 2:0.

Igrao se 82.minut kada je Vujičić postigao lijep pogodak za 3:0. To je bio i konačan rezultat. Izuzetno važni bodovi za izabranike Nedima Jusufbegovića koji će voditi borbu za izlazak na evropsku scenu. Čelik – Slavija 1:2

Tim sa Bilinog polja u utakmicu sa Slavijom ušao je kao veliki favorit. Već u 13. minuti Smriko je pogodio stativu. Isti igrač bio je precizan u 33.minuti. Pogodio je mrežu gostiju iz Istočnog Sarajeva na asistenciju Purića. Na odmor se otišlo kod vodstva domaćih od 1:0.

U nastavku je bilo zanimljivo. U 52. minuti pokušao je Vršajević, ali bez uspjeha. Četiri minute kasnije semafor je pokazivao 1:1. Sjajan gol iz slobodnog udarca postigao je Todorović.

Gosti do potpunog preokreta dolaze u 89. minuti kada mrežu domaćih pogađa Rašević. Ostalo je 1:2. Sjajan debi Vlade Čapljića na klupi Slavije.

Zvijezda – Rudar Prijedor 2:0

Domaći tim je u sudaru sa Rudarom želio nastaviti uspješnu seriju. Već u 8. minuti svoj šut je isprobao Hamzić, ali je golman gostiju bio na oprezu. Igrao se 13. minut kada je Nuhanović šutirao. Ishod je ponovo bio isti – Nikolić je odbranio. Igrači Zvijezde su do kraja prvog poluvremena imali još jednu priliku, ali se na odmor otišlo kod nepopularnih 0:0.

I u nastavku su domaći dominirali. U 55. minudi Šodić iz Rudara dobio je crveni karton. Nakon toga domaći su iz svih raspoloživih oružja napali goste. To im se isplatilo tek u 80. minuti kada je pogodio Jusić na asistenciju Jahića. Odmah nakon gola i domaći ostaju sa deset igrača u polju. Zbog kartona isključen je Mešić. Do kraja su domaći postigli još jedan pogodak. Strijelac je bio Halilović.

Sloboda – Leotar 2:1

Nakon osvojenog boda u Gradišci tim sa Tušnja sa dosta samopouzdanja i optimizma dočekao je goste iz Trebinja. Izabranici Darka Vojvodića krenuli su ofanzivno od prvog sudijskog zvižduka. To im se isplatilo već u 9. minuti. Mrežu Leotara pogodio je Jasmin Memišević. Nogon pogotka domaćih najviše se igralo između dva šesnaesterca. U posljednjim minutama prvog dijela Bekić i Džafić nisu iskoristili prilike za domaće pa je prvih 45 minuta završeno 1:0.

U 50. minuti bilo je 2:0. Na asistenciju Bekića poentirao je Šmigalović. U 80.minuti tračak nade za goste. Stojanovski smanjuje na 2:1 nakon greške Bekića. Rezultat se do kraja meča nije mijenjao. Ne treba ni naglašavati koliko je važna ova pobjeda Tuzlaka. Rezultati 18. kola nogometne Premijer lige BiH:

Čelik - Slavija 1:2 (1:0) Zvijezda - Rudar 2:0 (0:0)

Sloboda - Leotar 2:1 (0:0) Olimpic - Zrinjski 3:0 (0:0) Željezničar - Travnik (18.00 sati) Banja Luka: Borac - Široki Brijeg (18.00)

nedjelja: GOŠK - Kozara (15.00) Velež - Sarajevo (15.00)

1. Željezničar 17 13 2 2 39:10 41
  2. Široki Brijeg 17 10 5 2 26:8 35
  3. Sarajevo 17 10 2 5 29:16 32
  4. Borac 17 10 2 5 26:16 32
  5. Zrinjski 18 8 7 3 29:21 31
  6. Olimpic 18 9 3 6 25:15 30
  7. Zvijezda 18 7 5 6 22:19 26