3:1 za Bordo tim
0

FOTO+VIDEO / Potop Levskog na Koševu, Sarajevo ide dalje

(Foto: Nedim Grabovica/Klix.ba)
U uzvratnoj utakmici drugog pretkola Evropske lige večeras je na stadionu Asim Ferhatović Hase slavila ekipa Sarajeva sa fantastičnih 3:1.

Dvanaesta minuta bila je presudna za vodstvo Sarajeva. Strijelac i junak utakmice je bio Said Husejinović. Samo dvije minute kasnije Sarajevo je imalo prednost od 2:0, a strijelac ovog pogotka bio je Suljić.

Sjajnu igru Bordo tima na Koševu prekinuo je rumunski sudija veoma diskutabilnom odlukom nakon što je Tatomirović oborio Ivanova. Levski je iz penala u 32. minuti postigao pogodak, a rezultat je bio 2:1. Strijelac za bugarski tim je bio De Carvalho.

Prvo poluvrijeme donijelo je i dva žuta kartona za igrače bh. predstavnika, Suljića u 16. i Hadžića u 17. minuti. U 43. minuti žuti karton je dobio i Marchino u redovima Levskog.

Na pauzu se otišlo pri rezultatu 2:1 za Sarajevo, a očigledno je bilo da su navijači i igrači domaćeg tima pomalo bili pod dojmom penala iz 32. minute.

Nastavak utakmice donio je ofanzivnu igru Sarajeva, koje je krenulo na sve ili ništa. U 56. minuti Husejinović je promašio stopostotnu priliku, no već nekoliko minuta kasnije se iskupio za to, tačnije u 62. minuti, kada je postigao svoj drugi pogodak na utakmici za uvjerljivo vodstvo Sarajeva od 3:1.

U drugom poluvremenu je Levski nekoliko puta zaprijetio golmanu Sarajeva Adiloviću. Gadzev je šutirao u 68. minuti, no Adilović je spriječio ulazak lopte u svoju mrežu. I 72. minuta je bila odlična prilika za Bugare, kada je De Carvalho šutirao glavom, no bezuspješno, lopta je promašila gol.

Iako je odavno sve bilo spremno za slavlje na Koševu, igrači Sarajeva nisu posustajali. Još nekoliko puta su zaprijetili golu tima iz Sofije, ali je utakmica završila rezultatom 3:1.

Treba napomenuti i to da su navijači Bordo tima večeras pružili fantastičnu podršku svojim miljenicima i tako doprinijeli spektakularnoj pobjedi domaćih predstavnika.

Sarajevo u trećem pretkolu Evropske lige čeka crnogorska Zeta.

Rezultati uzvratnih susreta 2. pretkola nogometne Evropske lige:

Širak Gjumri - *Bnei Jehuda Tel Aviv 0:1 (0:1) 0:2 - prvi susret

Ordabasi Šimkent - *Rosenborg Trondheim 1:2 (1:0) 2:2 *Dila Gori - Aarhus 3:1 (0:1) 2:1 Gandsassar Kapan - *Servette 1:3 (0:0) 0:2 Metalurg Skopje - *Ruch Chorzow 0:3 (0:2) 1:3 Čelik Nikšić - *Metalurg Donjeck 2:4 (1:1) 0:7 *Kuopio - Maccabi Netanja 0:1 (0:1) 2:1 *Gomel - Renova 0:1 (0:0) 2:0 *Aktobe - Milsami 3:0 (1:0) 2:4 Inter Turku - *Twente Enschede 0:5 (0:3) 1:1 *Elfsborg - Dacia Kišinjov 2:0 (2:0) 0:1 Suduva Marijampole - *Vojvodina Novi Sad 0:4 (0:3) 1:1

MyPa Anjalankoski - *Rapid Bukurešt 0:2 (0:2) 1:3 Honved - *Anži Mahačkala 0:4 (0:1) 0:1 *Aalesund - Tirana 5:0 (1:0) 1:1 *Anorthosis Famagusta - Levadia Tallinn 3:0 (2:0) 3:1 *Kalmar - Osijek 3:0 (2:0) 3:1 CSKA Sofija - *Mura 05 1:1 (1:0) 0:0 *Asteras Tripolis - Inter Baku 5:3 (1:1, 1:1, 0:0) 1:1 *Ried - Šahtjor Soligorsk 0:0 1:1 *Tromsoe - Olimpija Ljubljana 1:0 (0:0, 0:0) 0:0 Zimbru Kišinjov - *Young Boys Bern 1:4 (1:0, 1:0, 1:0) 0:1 *Gent - Differdange 3:2 (1:2) 1:0 Senica - *Apoel Nikozija 0:1 (0:0) 0:2 *Lech Poznan - Xäzär Länkäran 1:0 (1:0) 1:1 *Zeta Golubovci - Jyväskylä 1:0 (0:0) 2:3 *Vitesse Arnhem - Lokomotiva Plovdiv 3:1 (2:0) 4:4 *Viktoria Plzen - Metalurgi Rustavi 2:0 (2:0) 3:1 Sligo Rovers - *Spartak Trnava 1:1 (0:0) 1:3 Skonto Riga - *Hajduk Split 1:0 (0:0) 0:2 *Crvena zvezda - Naftan Navapolack 3:3 (2:1) 4:3 *Videoton - Slovan Bratislava 0:0 1:1 *Legia Varšava - Liepajas Metalurgs 5:1 (2:1) 2:2 St. Johnstone - *Eskisehirspor 1:1 (1:0) 0:2 Portadown - *Slaven Belupo 2:4 (1:2) 0:6 *St Patrick's Athletic - Široki Brijeg 2:1 (1:1, 1:0) 1:1 *Sarajevo - Levski Sofija 3:1 (2:1) 0:1 *Admira Wacker - Žalgiris Vilnius 5:1 (3:1) 1:1 Hafnarfjördur - *AIK Solun 0:1 (0:1) 1:1 Akureyri - *Mlada Boleslav 0:1 (0:1) 0:3