0

Poraz Wolfsburga, Salihamidžić odigrao jedno poluvrijeme

Hasan Salihamidžić
Nogometaši Wolfsburga iskoristili su reprezentativnu pauzu za odigravanje prijateljske utakmice sa njemačkim drugoligašem Energie Cottbusom.

Energie je stigao do 2-0 pobjede zahvaljujući dvostrukom strijelcu Christianu Mülleru u drugom poluvremenu. Susret se odigrao pred oko 1.200 gledatelja i po veoma hladnom vremenu. Magla je igračima stvorila dodatne poteškoće.

Trener "vukova" Felix Magath dao je priliku svim igračima koje je imao na raspolaganju, pa je tako sastavio dvije ekipe. U prvoj, onoj koja je igrala do poluvremena, nastupili su Hitz, Winter, Madlung, Chris, Schäfer, Jose, Hleb, Orozco, Helmes, Scheidhauer i bivši bh. reprezentativac Hasan Salihamidžić.

Za Energie je 45 minuta odigrao i nesuđeni bh. reprezentativac Mustafa Kučuković.

Prijateljska utakmica:Wolfsburg - Energie Cottbus 0-2 (Müller 70, 87)