Premiership
0

Poraz Arsenala kod Sunderlanda

Nogometaši Arsenala upisali su u 13. kolu engleskog Premiershipa treći poraz u sezoni. Ovaj put su kobni za Wengerove igrače bili nogometaši Sunderlanda koji su slavili 1-0...

Darren Bent je ove sezone već slomio jednog velikana (Liverpool, nakon nesvakidašnjeg pogotka kojeg je uvjetovala ubačena lopta za plažu na teren). Ovaj put je sve bilo regularno, a Bent je pobjedonosni pogodak Arsenalu postigao u 71. minuti.

Arsenal je globalno gledano bio aktivnija ekipa, imali su loptu u svojim nogama više od 60 posto vremena, no kada nisu iskoristili niz šansi na samom početku ogleda igra se umrtvila i voda je krenula na mlin domaćina.

U prvom poluvremenu se se ispromašivali za goste Rosicky, Fabregas i Nasri, a lijepu je priliku imao i hrvatski reprezentativac Eduardo, no u 32. minuti je bio neprecizan s desetak metara. Eduardo je igrao do 71. minute kada ga je zamijenio Meksikanac Carlos Vela.

Chelsea nije imao previše milosti prema Wolverhamptonu, makar su igrali bez niza standarnih igrača (Drogba, Lampard, Ballack...). Već nakon dvadeset minuta su imali 3-0 uz dva pogotka Essiena i jedan Maloude (predivan udarac u rašlje s dvadesetak metara). Do kraja je prvi pogodak u sezoni zabio i Joe Cole.

Vatreno je bilo u ogledu Hull Cityja i West Hama. Gosti su vodili 2-0, pa je domaćin okrenuo na 3-2, a sve je okončano pogotkom Coste u 69. minuti za remi 3-3.

Premier liga, 13. kolo:

Birmingham - Fulham 1-0 (Bowyer 16)

Burnley - Aston Villa 1-1 (Caldwell 9 / Heskey 86)

Chelsea - Wolverhampton 4-0 (Malouda 5, Essien 12, 22, J. Cole 56)

Hull - West Ham 3-3 (C. Cole 27-ag, Zayatte 44, Bullard 45-11m / Franco 5, Collison 11, Costa 69)

Sunderland - Arsenal 1-0 (Bent 71)

Liverpool - Manchester City 2-2 (Škrtel 50, Benayoun 77 / Adebayor 69, Ireland 76)