Težak poraz
114

Pogledajte sve golove u debaklu Zmajeva u Luksemburgu, ako imate volje za to

E. B.
Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine je sinoć doživjela jedan od najtežih poraza u historiji. Zmajeve su razbili Luksemburžani rezultatom 4:1.
Luksemburžani su nakon 62 godine u kvalifikacijama nekome postigli četiri gola, ali to nije ni čudo s obzirom na izdanje koje su pružili Zmajevi.

Izvjesni Gerson Rodrigues, nogometaš koji skoro tri mjeseca nije bio strijelac za ekipu koja se bori za opstanak u turskom prvenstvu, je sinoć izgledao poput Cristiana Ronalda protiv smušenih igrača naše reprezentacije.

Štopao je loptu petama u zraku, driblao Zmajeve do iznemoglosti, a sve je začinio sa dva postignuta pogotka.

Prvi gol je pao već u 6. minuti nakon ubačaja sa lijeve strane, a strijelac je bio Olesen 6.

Nakon pola sata igre uz pomoć VAR-a Luksemburžani su dobili penal koji je realizovao Rodrigues 30, a treći gol Zmajevi su primili na amaterski način jer su svi stali i očekivali da će sudija prekinuti napad Luksemburga jer je lopta pogodila u glavu Kovačevića.

Akcija je nastavljena, a "šlag na tortu" je bila Mujakićeva nespretna reakcija kada je postigao autogol.

U 90+4. minuti Gojković je nakon kornera pogodio za 3:1, a konačnih 4:1 je postavio Rodrigues u 90+6. minuti u Ronaldovom stilu.