Najzanimljiviji detalji
0

Pogledajte kako je Netfci postigao dva gola Željezničaru i izbacio Plave iz Evrope

H. H.
Nogometaši Željezničara su u okviru revanš susreta drugog pretkola Konferencijske lige poraženi od Neftcija rezultatom 2:0 i okončali su svoj nastup u Evropi.

Domaći su poveli iz prve šanse. U 19. minuti izveli su brzu tranziciju, a u završnici je Saief pogodio mrežu Plaih za 1:0.

Uprkos nešto boljoj igri Plavih u nastavku, domaći tim je pobjedu ovjerio u 68. minuti kada se nakon kornera u gužvi najbolje snašao Eddy, koji je glavom pogodio za konačnih 2:0.

Podsjećamo, Željezničar je u prvom pretkolu izbacio Dinamo iz Minska, a nakon što je u prvom meču na Grbavici bilo 2:2, u uzvratu su pobijedili sa 2:1 i tako prošli dalje.

Narednu utakmicu Željezničar igra u okviru 3. kola Premijer lige BiH protiv Borca. Susret na Grbavici igra se u subotu, 12. augusta, s početkom od 20:45 sati.