11

Počela Premier liga: Leicester u odbranu titule krenuo porazom u Hullu

Prvi put u historiji engleske Premier lige, otkako nosi taj naziv, aktuelni prvak je otvorio sezonu. No, to je sve čega će se fudbaleri Leicestera željeti sjećati sa gostovanja Hullu na otvaranju sezone 2016/2017.

Lisice su izgubile od novajlije u ligi, kojem mnogi predviđaju ekspresan povratak u niži rang takmičenja, sa 2:1.

Prvu veliku priliku za Leicester imao je Fuchs u 41. minuti, no njegov šut iz peterca bez problema je odbranio nesuđeni reprezentativac BiH Jakupović, a nakon odbijene lopte odbrana je izblokirala Vardyjev šut. Već u sljedećem napadu Mahrez je iskosa utirao, no pored gola.

Hull je poveo u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena kada mrežu Schmeichela trese Diomande na spektakularan način za 1:0.

Leicester je izjednašio odmah u drugoj minuti drugog poluvremena, kada je Mahrez uspješno realizovao jedanaesterac.

Ipak, samo deset minuta kasnije Schmeichel je drugi put morao vaditi loptu iz mreže. Snodgrass je također na prelijep način šutirao iz prve i matirao golmana engleskog prvaka.

Najbolju priliku za izjednačenje Leicester je imao u 72. minuti kada Mahrez šutira iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara, no Jakupović sjajno brani i odbija loptu u korner.

Do kraja meča Hull se uspješno odbranio i osvojio prva tri boda u novoj sezoni Premier lige.