Prve utakmice
36

Play-off Lige prvaka: Zvezda poražena u Izraelu nakon nevjerovatnog meča i dva preokreta

D. P.
Detalj s utakmice (Foto: Maccabi Haifa)
Nogometaši Crvene zvezde poraženi su u prvoj utakmici play-offa Lige prvaka na gostovanju Maccabiju u Haifi. Izraelski predstavnik je nakon spektakularnog meča slavio rezultatom 3:2.

U ovom duelu vidjeli smo dva velika preokreta. Izraelci su bolje otvorili susret i poveli rezultatom 1:0 u 18. minuti preko Frantzdyja Pierrota, ali su Aleksandar Pešić i Guelor Kanga preokrenuli do odlaska na odmor.

Bolja igra Maccabija isplatila se u nastavku. Pierrot u 51. minuti pogađa za 2:2, da bi veliki preokret vidjeli nakon pola sata igre.

Strijelac gola je bio Tjarron Chery, dugogodišnji nogometaš Maccabija kojeg su upoznali i fanovi u našoj zemlji zbog sjajnog gola protiv Željezničara u Evropi prije nekoliko godina.

Odigrana su još dva susreta play-off runde Lige prvaka. Benfica je rezultatom 2:0 slavila na gostovanju Dynamo Kievu i gotovo završila posao prolaska u grupnu fazu, dok su Qarabag i Plzen odigrali bez golova.