10

Pjanićeve majstorije i Hadžićeva povreda obilježili minuli vikend

Piše: A. D.
Vikend za nama obilježio je fantastični Miralem Pjanić. Mali princ bio je centralna figura na utakmici Rome i Intera postigavši dva pogotka. Asmir Begović je dobro branio na gostovanju u Liverpoolu, ali je ipak pred kraj kapitulirao. Vikend je nažalost obilježila i povreda Anela Hadžića.

Asmir Begović (Stoke) – Golman Zmajeva stajao je ponovo na golu svog Stoke Cityja, ovog puta u porazu od Liverpoola na Anfieldu. Asmir je kapitulirao pet minuta pred kraj.

Jasmin Fejzić (Aalen) – I ovog puta je meč svog kluba odgledao sa klupe za rezervne igrače. Aalen je trijumfovao protiv Duseldorfa rezultatom 2:0.

Ratko Dujković (Zrinjski) – Premijerligaši su na zasluženom odmoru.

Ognjen Vranješ (Pribram) – Nije konkurisao za tim u trijumfu nad Liberecom rezultatom 1:0.

Ermin Bičakčić (Hoffenheim) – Odigrao svih 90 minuta u pobjedi Hoffenheima nad Hannoverom 4:3.

Toni Šunjić (Kuban) – Nije konkurisao za meč protiv Torpeda u kojem je Kuban remizirao na domaćem terenu (1:1).

Emir Spahić (Bayer Leverkusen) – Lider odbrane Apotekara ponovo je odigrao odličnih 90 minuta, ovog puta u visokoj pobjedi nad Koelnom rezultatom 5:1.

Avdija Vršajević (Hajduk) – Hajduk je na domaćem terenu poražen od Zagreba, a Avdija je odigrao svih 90 minuta.

Mensur Mujdža (Freiburg) – Freiburg je na domaćem terenu poražen od Stuttgarta rezultatom 4:1, a Mujdža ni ovog puta nije ulazio u igru.

Gojko Cimirot (Sarajevo) – Premijerligaši su na pauzi već sedam dana.

Haris Medunjanin (Deportivo la Coruna) – Deportivo je kao gost očekivano poražen od Atletico Madrida. Haris je igru napustio u 63. minuti.

Senad Lulić (Lazio) – Nije konkurisao za tim u remiju protiv Chieva (0:0).

Miralem Pjanić (Roma) – Mali princ bio je centralna figura u trijumfu Vučice nad Interom na Olimpicu. Postigao je dva pogotka, a posebno je lijep bio onaj u sudijskoj nadoknadi postignut iz slobodnog udarca.

Izet Hajrović (Werder) – Bio je jedan od boljih igrača u pobjedi Werdera nad Paderbornom rezultatom 4:0. Zamijenjen je dvadeset minuta prije kraja.

Sejad Salihović (Hoffenheim) – U trijumfu nad Hannoverom je prvi put nakon povrede bio u kombinaciji za meč, ali ipak nije ulazio u igru.

Goran Zakarić (Široki Brijeg) – Premijerligaši su već sedam dana na zasluženom odmoru.

Sanjin Prcić (Rennes) – Nije konkurisao za meč protiv Monaca u kojem je njegov klub slavio pobjedu.

Anel Hadžić (Sturm) – Zbog povrede zgloba meč protiv Admire napustio je već nakon dvadeset minuta.

Tino Sven Sušić (Hajduk) – Zamijenjen je u 67. minuti u porazu Splićana od Zagreba na Poljudu. Dobio je i javnu opomenu.

Muhamed Bešić (Everton) – Odigrao svih 90 minuta u porazu Karamela od Tottenhama.

Edin Višća (Basaksehir) – U remiju svog kluba sa Bursasporom odigrao je svih 90 minuta.

Edin Džeko (Manchester City) – Dijamant je zbog povrede još uvijek van stroja. Građani su pobijedili na gostovanju kod Southamptona rezultatom 3:0.

Vedad Ibišević (Stuttgart) – Zbog povrede preskočio meč Stuttgarta i Freiburga u kojem su Švabe upisale važnu pobjedu.